Run 4 Trails Default Division
Age Group Results
June 19, 2011
Results by eRunner Timing and Results
Overall Female Open Winners
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Lauren Hamilton Spencerville IN 346 16 14 23:19.5 7:31/M
2 Vicki Shade Leo IN 287 39 21 25:19.0 8:10/M
3 Laurel Dispenza Fort Wayne IN 323 17 26 25:31.9 8:14/M
Overall Female Masters Winners
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Connie Gordon Churubusco IN 304 48 38 26:44.9 8:37/M
Overall Female Grand Masters Winners
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Kim Smith Coldwater MI 332 58 22 25:21.0 8:11/M
Female 10 and under
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Hannah Adams Fort Wayne IN 94 10 82 36:09.3 11:40/M
Female 15 to 19
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Leeann Moeller Fort Wayne IN 315 16 41 27:02.1 8:43/M
2 Lauren Hoops Leo IN 321 18 70 32:58.8 10:38/M
Female 20 to 24
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Amber Braaten Hoagland IN 247 20 52 29:47.4 9:36/M
2 Rachel Marley Fort Wayne IN 276 24 92 41:09.2 13:16/M
Female 25 to 29
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Sarah Branson Fort Wayne IN 250 28 44 28:00.4 9:02/M
2 Anastasia Beesley Fort Wayne IN 156 28 49 29:35.3 9:33/M
3 Heather Reynolds Fort Wayne IN 281 27 51 29:41.6 9:35/M
4 Abigail Shupe London ONTARIO 288 26 67 32:19.9 10:25/M
5 Megan Didyk Fort Wayne IN 261 27 71 33:02.7 10:39/M
6 Stefanie Anderson Fort Wayne IN 126 29 75 33:57.2 10:57/M
7 Angela Witte Fort Wayne IN 294 25 85 37:20.1 12:03/M
8 Erin Hart Decatur IN 269 27 87 37:46.1 12:11/M
9 Andrea Hunley Indianapolis IN 271 27 89 37:50.4 12:12/M
Female 30 to 34
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Jamie Watson Fort Wayne IN 318 32 47 28:47.0 9:17/M
2 Amanda Elam New Haven IN 264 34 100 49:00.8 15:48/M
Female 35 to 39
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Sara Bauer New Haven IN 137 36 29 25:40.0 8:17/M
2 Lyticia Emery Fort Wayne IN 342 39 40 26:59.5 8:42/M
3 Holly Heath Fort Wayne IN 296 36 77 34:30.0 11:08/M
Female 40 to 44
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Marcia Schaefer Harlan IN 285 40 69 32:44.4 10:34/M
2 Susan Hamilton Spencerville IN 348 44 96 43:38.3 14:05/M
3 Lynn Hanes Auburn IN 329 44 98 44:42.4 14:25/M
Female 45 to 49
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Ellen McKinley Fort Wayne IN 278 48 63 31:17.1 10:05/M
Female 50 to 54
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Kimberly Lundy Orange Park FL 302 54 48 29:21.4 9:28/M
2 Melinda Kinder Fort Wayne IN 313 50 53 29:52.1 9:38/M
3 Carolyn Warsco Fort Wayne IN 293 52 83 36:19.8 11:43/M
Female 55 to 59
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Deb Anderson Fort Wayne IN 99 55 101 49:29.7 15:58/M
Female 60 to 64
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Sharon Bieberich Fort Wayne IN 244 63 84 36:44.4 11:51/M
Female 65 and over
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Barbara Elam Fort Wayne IN 345 69 102 51:19.3 16:33/M
Overall Male Open Winners
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Blake Harris Fort Wayne IN 299 16 1 18:26.9 5:57/M
2 Quinn Buck Fort Wayne IN 255 18 3 20:46.7 6:42/M
3 Josh Ware Fort Wayne IN 349 17 4 20:55.4 6:45/M
Overall Male Masters Winners
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Ward Moya Fort Wayne IN 306 47 2 20:09.6 6:30/M
Overall Male Grand Masters Winners
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Roger Kingsbery Fort Wayne IN 303 61 7 21:58.3 7:05/M
Male 10 and under
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Stefan Magner Fort Wayne IN 310 8 62 31:17.0 10:05/M
2 Conner Hollett 335 10 64 31:20.2 10:06/M
3 Pete Roeger Fort Wayne IN 284 7 103 51:30.4 16:37/M
Male 11 to 14
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Monroe Bailey Anchorage AK 337 14 8 22:03.3 7:07/M
2 William Emery Fort Wayne IN 341 12 66 31:35.5 10:11/M
3 Travis Hockemeyer Fort Wayne IN 308 11 78 34:33.7 11:09/M
4 Ryan Hockemeyer Fort Wayne IN 307 14 79 34:34.3 11:09/M
Male 15 to 19
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Mackenzie Bailey Anchorage AK 338 18 6 20:56.4 6:45/M
Male 20 to 24
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Micah Milliman Fort Wayne IN 339 23 37 26:37.0 8:35/M
2 Joe Campbell 254 22 54 29:52.3 9:38/M
Male 25 to 29
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Alan Branson Fort Wayne IN 249 28 9 22:15.4 7:11/M
2 Scott Arnold Fort Wayne IN 127 29 13 22:50.7 7:22/M
3 John Pippen London ONTARIO 279 28 17 24:18.7 7:50/M
4 Zack Witte Fort Wayne IN 333 26 19 24:41.4 7:58/M
5 Casey Cox Fort Wayne IN 326 28 27 25:35.3 8:15/M
6 Jeremy Sorg Fort Wayne IN 289 28 58 30:31.4 9:51/M
7 Charlie Brames Fort Wayne IN 248 26 72 33:04.7 10:40/M
8 Benjamin Hunley Indianapolis IN 270 26 90 37:50.6 12:12/M
Male 30 to 34
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Shawn Maynard Fort Wayne IN 297 33 12 22:47.5 7:21/M
2 Justin Gordon Churubusco IN 266 30 33 26:06.5 8:25/M
3 Nick Rich Fort Wayne IN 282 33 55 29:59.1 9:40/M
4 Nate Till Fort Wayne IN 292 32 56 30:00.8 9:41/M
Male 35 to 39
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Chris Watson Fort Wayne IN 319 35 5 20:56.2 6:45/M
2 Mark Adams Fort Wayne IN 86 35 23 25:23.1 8:11/M
3 Marcus Bubp Fort Wayne IN 253 35 28 25:36.5 8:15/M
4 Jim Counterman Fort Wayne IN 259 39 34 26:10.8 8:26/M
5 Brandon Lipska Fort Wayne IN 274 37 43 27:35.4 8:54/M
6 Henry Michael Fort Wayne IN 301 36 68 32:26.8 10:28/M
7 Gabriel Manuilow Fort Wayne IN 275 37 73 33:10.4 10:42/M
8 Marcus Elam New Haven IN 265 37 99 49:00.8 15:48/M
Male 40 to 44
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 John Christensen Fort Wayne IN 257 42 15 23:44.0 7:39/M
2 Andy Arney Fort Wayne IN 128 43 16 23:44.7 7:39/M
3 Tim Hamilton Spencerville IN 347 44 35 26:24.2 8:31/M
4 Chad Bauer New Haven IN 153 40 50 29:40.2 9:34/M
5 Randy Hockemeyer Fort Wayne IN 309 44 80 34:35.3 11:09/M
6 Chad Ware Fort Wayne IN 350 44 93 41:30.8 13:23/M
Male 45 to 49
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Robert Seaman Archbold OH 286 46 18 24:33.1 7:55/M
2 Robert Buesching Fort Wayne IN 320 47 25 25:29.4 8:13/M
3 Brian Kiess Fort Wayne IN 272 45 31 25:53.0 8:21/M
4 Ron Harris Fort Wayne IN 300 46 32 26:03.4 8:24/M
5 David Emery Fort Wayne IN 343 47 36 26:24.2 8:31/M
6 Randy Moeller Fort Wayne IN 316 49 42 27:02.6 8:43/M
7 Marvin Eady Jr Fort Wayne IN 351 48 45 28:05.0 9:04/M
8 Paul Digangi Fort Wayne IN 262 45 61 31:14.2 10:05/M
9 Gary Early Fort Wayne IN 263 49 86 37:25.6 12:04/M
10 Rob Hanes Auburn IN 327 46 97 44:42.2 14:25/M
Male 50 to 54
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 JiM Milliman Fort Wayne IN 340 51 10 22:24.4 7:14/M
2 David Geiger Churubusco IN 305 50 20 24:43.4 7:58/M
3 Gerry Hoops Leo IN 322 50 39 26:51.3 8:40/M
4 Paul Sweazey Fort Wayne IN 291 54 57 30:07.3 9:43/M
5 Steve Edminston New Haven IN 298 52 59 30:35.0 9:52/M
6 Cort Hollett Fort Wayne IN 334 50 65 31:22.2 10:07/M
7 Bob Dispenza Fort Wayne IN 324 52 81 35:44.0 11:32/M
8 Kent Hart Decatur IN 268 50 88 37:46.3 12:11/M
9 Dave Braaten Hoagland IN 246 53 94 43:10.0 13:55/M
10 Michael Roeger Fort Wayne IN 283 52 104 51:30.9 16:37/M
Male 55 to 59
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Michael Clendenen New Haven IN 258 56 24 25:24.2 8:12/M
2 Michael Cox Fort Wayne IN 325 57 30 25:45.3 8:18/M
3 Marvin Sorg Fort Wayne IN 290 57 60 30:36.2 9:52/M
4 joseph kinder Fort Wayne IN 312 55 74 33:11.0 10:42/M
Male 60 to 64
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Jed Pearson Fort Wayne IN 311 60 11 22:41.0 7:19/M
2 John Heath Fort Wayne IN 295 60 76 34:29.7 11:07/M
3 David Bieberich Fort Wayne IN 314 63 95 43:37.8 14:04/M
Male 65 and over
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Bill Smith Coldwater MI 330 65 46 28:22.4 9:09/M
2 Bill Kastner Fort Wayne IN 317 67 91 38:59.7 12:35/M